Ulotki składane Drukarnia offsetowa Bojar-Druk w Łodzi

Ulotki składane

Ulotki składane są bardziej atrakcyjne i przyciągają uwagę odbiorcy. Aby zrozumieć całą jej treść, muszą poświęcić więcej czasu i odkryć kolejne punkty informacyjne, które nie wynikają z początkowej ekspozycji ulotki.

Poproś o wycenę

Wypełnij nasz formularz kontaktowy lub formularz wyceny swoimi danymi lub napisz do nas na biuro@bojar-druk.eu 

Jak powstają ulotki składane?

Ulotki składane w odróżnieniu od ulotek standardowych, ulotki składane przechodzą proces składania (falcowania). W efekcie papier jest składany równolegle lub równolegle i prostopadle. W przypadku druku falcowanego minimalna liczba zagięć na ulotce wynosi jeden.

W drukarni offsetowej Bojar-Druk w Łodzi, ulotki mogą być składane na różne sposoby. Należy to uwzględnić już na początku projektowania, gdyż wpływa to na kolejność docierania treści do odbiorców z ulotki. Różne rodzaje falcowań skutkują różnymi rodzajami składań. Poniżej opisano typowe rodzaje składania ulotek.

Składanie ulotki na pół

Większość ulotek składanych ma taką formę. Jak sama nazwa wskazuje, papier jest składany na dwie części, a zagięcie zwykle przebiega przez środek papieru. Sporadycznie jest on wykonywany w nietypowym miejscu. Składane ulotki na pół pozwala na wydrukowanie treści i grafiki na wszystkich czterech stronach. Można również zastosować inne procesy technologiczne, np. uszlachetnianie.

Ulotki składane na pół i na pół

W tym przypadku zagięcia wykonywane są dwukrotnie. Zagięcia przechodzą zawsze przez połowę arkusza i są do siebie równoległe. Ten typ ulotki składanej można uatrakcyjnić poprzez składanie, wykańczanie i dziurkowanie. Ulotki w takiej formie są często wykorzystywany do materiałów wyborczych i zaproszeń.

Druk ulotki w kształcie litery C

Taki druk ulotki składanej określany jest roladą, ponieważ ma trzy części zwane skrzydełkami. Jest on co najmniej dwa razy dłuższy od dwóch pozostałych. Każdy listek ulotki wchodzi do środka już złożonego odcinka i jest przez niego obejmowany. W tym rodzaju druku ulotek składa się jednostronnie, gdyż wszystkie zagięcia znajdują się po tej samej stronie arkusza. O szerokości poszczególnych łamów (skrzydeł) decyduje ich kolejność występowania. Często dwa zewnętrzne łamy będą miały tę samą szerokość i ten sam rozmiar co materiał po złożeniu.

Ulotki typu C są często używane jako menu w restauracjach i kawiarniach. Idealnie nadają się również do promowania ofert i usług sklepu. 

Wydrukowane ulotki zajmują tyle samo miejsca co ulotki standardowe, ale mieszczą znacznie więcej treści niż nie złożone ulotki. Dzięki temu mamy miejsce na reklamę i informacje o swojej firmie, takie jak adres i dane kontaktowe, a także na tekst o firmie. Mamy również możliwość dołączenia bardziej przykuwającej uwagę grafiki lub fotografii. Ulotki składane typu C i Z są często wykorzystywane do menu kawiarni i restauracji, takich jak pizzerie i restauracje typu fast food, ale mogą być również przydatne do promocji sklepów spożywczych i drogerii.

Falcowane ulotki w kształcie litery Z

Ten typ ulotki po wydrukowaniu jest składany w tzw. harmonijkę. Oglądany z boku przypomina kształt litery Z (inaczej zygzak). Składa się z co najmniej trzech skrzydeł (co najmniej dwóch falców). Kolejne zachodzą na poprzednie, a zagięcia wykonuje się po przeciwnych stronach arkusza, aby szerokość cięć była taka sama. Podobnie jak w przypadku ulotki składanej w literę C, ulotki składane typu Z idealnie nadaje się do reklamowania ofert i usług. Dodatkowo jest tej samej wielkości co ulotki proste, pozwala to na większą przestrzeń promocyjną.

Ulotki składane obwolutowo

Ulotki są zazwyczaj składany dwukrotnie po tej samej stronie arkusza. Dzięki temu z jednej strony mamy zamkniętą fałdę boczną, przypominając wzór ołtarzyka jak z obwoluty okładki książki. Ulotki składane na zakładkę mają szersze zagięcie środkowe (mogą być też składane na dwa) i węższe zagięcia boczne. Stosując ten typ ulotki składanej, warto umieścić ważniejszy tekst w centrum ulotki, a sekcje na skrzydełkach wykorzystać na dodatkowe informacje. Przez co łatwiej będzie zainteresować potencjalnych klientów i zachęcić ich do dokładniejszego zapoznania się z całym materiałem drukowanym.

Ulotki składane w mapę

Tutaj arkusz papieru jest składany równolegle lub równolegle i prostopadle; w drugim przypadku łamy przecinają się. W przypadku tego typu druku stosuje się wielokrotne prostopadłe zagięcia lub zagięcia mieszane. Ilość zagięć zależy od aktualnych potrzeb i możliwości technicznych falcerki. Jeśli kiedykolwiek wziąłeś do ręki mapę składaną, z pewnością wiesz, jak wygląda ten typ ulotki składanej. Jest on najrzadziej stosowany i najczęściej pakowany w pudełka, np. w lekach. Ulotki składane na krzyż mogą być jednak wykorzystywane jako zaproszenia na wesela i inne imprezy, aby przyciągnąć klientów i gości.

Drukarnia offsetowa Bojar-Druk w Łodzi oferuje zarówno standardowe ulotki, często wykorzystywane do szybkiej reklamy, jak i nieco bardziej wyszukane ulotki składane, tworząc wizerunek firmy, której można zaufać. Jeśli szukasz niezawodnego i profesjonalnego druku offsetowego ulotek to właśnie drukarnia offsetowa Bojar-Druk w Łodzi i jej oferta ulotek jest skierowana właśnie dla Ciebie.