Dlaczego wizytówki są nadal ważne w erze cyfrowej

Weź skromną wizytówkę. Czy wiesz, że każdego dnia drukowanych jest 27 milionów? Pomimo bycia w erze cyfrowej, wizytówka pozostaje zaufanym narzędziem dla ludzi, aby przedstawić siebie i swoją pracę – i co najważniejsze, zostać zapamiętanym.

Wizytówki są tak skuteczne, ponieważ służą odbiorcom jako sposób na rozmowę z nimi. To jak pamiątka, która obejmuje nie tylko treść, ale także kontekst – otoczenie, język ciała i oczywiście wyobrażenie o tym, czym jest biznes.

Poniżej nasi eksperci wyjaśniają, dlaczego wizytówki są nadal ważne i dlaczego mają zachować swoje znaczenie, nawet gdy technologia przejmie kontrolę.

Wartość tradycyjnych wizytówek

W świecie online marketing offline daje dowód, że firmy naprawdę są tym, za co się podają – i z tego powodu marketing offline zawsze będzie odgrywał rolę w biznesie. To dlatego wizytówka istnieje od XV wieku.

W rzeczywistości 72% osób ocenia firmę lub osobę na podstawie swojej wizytówki, częściowo dlatego, że ludzie oczekują, że dużo czasu i wysiłku zostanie włożone w wizytówkę. Ale istnieje również poczucie bezpieczeństwa, które oferują wizytówki – przechowują bezpośrednie dane kontaktowe ludzi, co sprawia, że odbiorcy czują, że otrzymują ekskluzywną, przyjazną usługę.

Oczywiście, strona „Skontaktuj się z nami” na stronie internetowej może zawierać te same informacje, ale zazwyczaj ma bardziej sterylny format i nie ma tej samej intymności. To nie sprawia, że osoba czuje się wyjątkowa lub zaopiekowana. Nie wspominając o tym, że możemy być w erze cyfrowej, ale to nie znaczy, że Internet jest zawsze dostępny. Są nieuniknione chwile, kiedy nie możemy uzyskać dostępu do Internetu i kiedy szansa na połączenie się z kimś może zostać utracona. Przekazanie wizytówki nie wymaga jednak żadnego urządzenia ani sygnału.

Wpływ usług cyfrowych na wizytówki

Zdalna rewolucja z pewnością zmusiła marki do zintensyfikowania swojej kreatywnej gry. Przy tak wielu firmach konkurujących o uwagę odbiorców, coraz trudniej jest przebić się przez hałas. Ale ponieważ niektóre firmy decydują się na drogie rozwiązania, które pomogą im się wyróżnić, potężna wizytówka może być znacznie bardziej udana.

Nacisk na Internet sprawił, że materiały drukowane stały się bardziej kuszące i wartościowe, ponieważ są mniej powszechne. Wizytówki zwracają uwagę ludzi znacznie szybciej niż zwykłe cyfrowe sztuczki. „Możesz umieścić swoją kartę w większej przesyłce z dołączoną kawą rozpuszczalną i komunikatem „nadróbmy zaległości przy kawie”. Fajnie, prawda?

Kluczowym elementem wizytówek w erze cyfrowej jest to, że muszą być dobrze zaprojektowane i ożywić Twoją markę. Jeśli przedstawiasz się komuś twarzą w twarz, wykorzystaj ten moment i użyj swojej wizytówki, aby ożywić historię i DNA swojej firmy. 

W jaki sposób praca hybrydowa wpłynęła na wizytówki?

Świat biznesu przeszedł ostatnio wiele dużych zmian. Ponieważ praca hybrydowa jest teraz normą, spotkania osobiste i prezentacje sprzedażowe nie odbywają się w ten sam sposób. Ale to nie znaczy, że bardziej tradycyjne taktyki, takie jak wizytówki, straciły swój blask. Wręcz przeciwnie. Wizytówki ewoluują z duchem czasu.

Praca hybrydowa wymaga hybrydowego brandingu. „Musimy powiązać nasze wysiłki cyfrowe z doświadczeniami fizycznymi, aby pomóc  potencjalnym klientom zaufać Twojej marce i powtórzyć wiadomości”. Na przykład, jeśli właśnie zorganizowałeś webinarium, wyślij swoją wizytówkę pocztą, aby stworzyć zabawny, nieproszony moment rozpakowywania.

Wizytówki mogą być również zawarte w pakiecie „dziękuję” dla osób, które miały początkowe kontakty z Twoją marką. Dodatkowo świetnym pomysłem jest dodanie kodów QR do wizytówek, które łączą się z interaktywnymi treściami. „W ten sposób połączysz swoją kartę ze strategią cyfrową i pokażesz odbiorcom, że jesteś nowoczesny z klasycznym akcentem”.

Jakiej wizytówki nie zrobi cyfrowe intro?

Ponieważ firmy coraz częściej działają w 100% online, wiele uwagi poświęcono wprowadzeniom cyfrowym – wysyłaniu e-maili, polecaniu ludzi i sprzedawaniu się za pomocą szeregu narzędzi. Ale rzeczywistość jest taka, że nasycamy się tymi wszystkimi danymi wejściowymi, a to oznacza, że stajemy się znieczuleni na wprowadzenia, które mogą naprawdę przynieść nam korzyści. „och, kolejna zimna wiadomość od kogoś, kogo nie znam. Przenieś do kosza”.

Fizyczność wizytówek daje ludziom instynktowny wynos, który trudniej zignorować i zapomnieć. „Czy kiedykolwiek przejechałeś ręką po jakimś szorstkim drewnie? A co z ładnie wypolerowanym kawałkiem marmuru lub granitu? Może masz ulubiony zestaw prześcieradeł lub ulubioną koszulkę, w której po prostu dobrze się czujesz, gdy ją zakładasz. ” Te doświadczenia siedzą z nami, ponieważ generują uczucie. Wizytówka nie jest inna, „to wirtualny uścisk dłoni”.

Wizytówki to także sposób na odróżnienie się od przestrzeni cyfrowej. Uważam, że wizytówki są bardziej unikalną formą tożsamości. „LinkedIn dla każdego ma ten sam układ, ale wizytówki można dostosować i są bardziej opłacalne niż tworzenie strony internetowej i kupowanie cyfrowych narzędzi marketingowych”.

Pomyśl o tym, ile osób wyszukujesz w Internecie. Ile z tych nazwisk i stanowisk pamiętasz? Prawdopodobieństwo nie jest duże. Wizytówki są nie tylko tańsze i bardziej spersonalizowane, ale także wywołują głębszą więź między stronami, a ta wartość jest warta znacznie więcej niż jakakolwiek ilość cyfrowych wprowadzeń.

Duże rzeczy są w małych opakowaniach. A jeszcze większe możliwości dają wizytówki. Wykorzystaj swój potencjał papieru już dziś i zapoznaj się z naszą ofertą drukowania wizytówek.